Until the End.

Bláznovství jednoho člověka je jiné osoby realita.

15. března 2015 v 14:00 | -M. |  Přemýšlím

Každý den, každou noc. Koukám do zdi. Snažím se mluvit k lidem. Jako by mě vůbec neslyšeli. Jen projdou okolo, chvíli se zastaví, podívají se na mně, za čas zase odejdou. Funguje to takhle celý můj život. V podstatě se to pořád opakuje. Můj "koloběh života." Zvykla jsem si na to bejt sama. A už nehodlám měnit prostředí, abych mohla začít znova. Vím, že by to dopadlo stejně, možná i hůř.

Sedím v knihovně, koukám do knížky. Pomalu se začínámk ztrácet v textu a postupně se v něm nacházím. Najít sám sebe člověk může ve všem. Při každé nové knížce si vytvářím nový pseudonym a nového člověka, kterým chci být. A přesto se dokážu chovat přirozeně a falnešně, když předstírám, že tohle jsem já. Jen na tomto místě se můžu vynořit z mého nitra a alespoň nejbližším lidem ukážu, jaká jsem.

Lidi se nemění. Ani já se nemohu změnit. Není už naděje. Znám člověka, který ve mě věřil, ale při každém zážitku s ním se mi v hlavě honí myšlenky, že jsem možná udělala chybu. Ne jen jendu. Tolik chyb za svůj život jsem udělala, a žádnou nenapravila, svým způsobem. SNažila jsem se to překopat, zařídit si to jinak. Né všechno se podařilo. Zůstala jsem pak sama, na pokraji sil a duševního zhroucení.

,,Bláznovství jednoho člověka je jiné osoby realita."
-Tim Burton

Pak z čista jasna se vynořil jeden z nejbližších lidí, které jsem objevila v podstatě nedávno. První zpráva vypovídala o stejné retardaci. Po několika normálních (nedá se to pořád nazvat normáloní) konverzacích jsem v něm poznala skvělého člověka. Býval na tom stejně jako já. Po čase ještě hůř, ale i tak my rozumněl. Když ty, tak i já. Pamatuješ?
Děkuji ti za to, že si se znovu objevil a zahnal ty špatný myšlenky. Ne že by ses na tom zasloužil jenom ty, ale hraješ v tom hlavní roli. Máš tu důležitou úlohu v mém životě. Beru tě jako opravdového přítele, který s tebou zůstane napořád.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama