Until the End.

Věnováno tobě, Honzí. Kapitola třetí

27. července 2017 v 23:44 | -M. |  Přemýšlím
Dnes si i nechám dokonce to ticho. Budu bez hudby, která mě dokonale hladí po duši. A proč se stále vracím k původnímu článku? Mám v sobě trochu zákeřnosti a zlomyslnosti, to přiznávám. Možná to není jenom mnou, ty si ten, kdo několik měsíců lil benzín do ohně. Není to jen to čiré zlo a odplata, je to pro můj pocit zadostiučinění a volnosti.

Je to asi zvláštní, ale čím víc o tom píšu, tím volněji se ve skutečnosti cítím. Jakoby jsem se postupem vpřed čím dál víc uvolňovala. Je to na jednu stranu psát na 'něčí účet' přihlouplé a sebedestrukční, ale přeci jen důležité.

Zajímalo by mě, jak se cítíš, když mě vidíš a já se směju. Jaký je to pocit vidět tu lhostejnost? Myslím, že teď už chápeš, jak mi tu dlouhou dobu bylo.
Jdu si po ulici, slunce svítí, vítr mě příjemně chladí na tvářích a rozcuchává mi vlasy, ptáčci zpívají a v hlavě čisto. Raduju se z maličkostí. Jakoby skeptický myšlení vůbec nebylo součástí mě. A pak vidím tebe. Dokážu popsat ten pocit? Myslím, že je to něco mezi láskou a nenávistí.

A ty si tenkrát za mnou přišel, po tom, co jsem si myslela, že jsme se nadobro rozloučili se slovy, že nechceš nic měnit. Kecy, změnil si úplně všechno od základů a chtěl si z toho brát. Ale já tvoji jednostrannou hru hrát nebudu. Ty tomu říkáš láska, já manipulace.

Ano, jsem sarkastická bestie. Hádej, koho je to vina. A teď prosím, nasaď ten svůj dokonalý úsměv, zamrkej těma ledovýma očima a jsem tvoje (teď se dokonce i hlasitě směju).

Ale abych byla ještě víc upřímná, nezklamal si mě nejvíc ty, ale já sama sebe, že jsem se nechala naivně nalákat do neznáma a ukázala se mi vyšlapaná známá cesta, kterou jsem prošla s někým jiným. Nezasloužíš si mě, nezasloužím si já tebe. Dokud nedospějeme k rozumu, nemáme šanci mezi lidskýma hyenama přežít. Beru to zpět, já jsem hyena. A až umře tvoje ego, budu to já, kdo tě sežere.

Myslím, že tolik zlých myšlenek jsem v životě ze sebe nevyfiltrovala. Asi to bude proto, že mi nikdy nikdo tolik neublížil. Styď se, to si říkáš 'hodnej kluk'.
Jsem na cestě za svobodou.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama